Odpowiednia wentylacja
Zaleca się maksymalne zwiększenie udziału świeżego powietrza w urządzeniach wentylacyjnych i zapewnienie jak największej ilości wymian powietrza.
• Czas pracy systemów wentylacyjnych należy wydłużyć co najmniej do 2 godzin przed godziną otwarcia budynku i do 2 godzin po jego zamknięciu. Działanie to zwiększa prawdopodobieństwo usunięcia wirusa z pomieszczeń.
• Aby dostarczyć jak największej ilości świeżego powietrza, zaleca się maksymalne otwarcie przepustnic.
W urządzeniach typu rooftop, kompatybilnych ze sterownikami T-box, można łatwo dostosować parametry pracy urządzeń. Funkcja kalendarza pozwala dowolnie zaprogramować czas pracy w poszczególne dni tygodnia.
Wentylacja grawitacyjna
Wentylacja grawitacyjna (otwieranie okien w celu przewietrzenia pomieszczenia) zwiększa efektywność wymiany powietrza i tym samym wspomaga wentylację mechaniczną.
Filtry
Należy pamiętać o regularnej wymianie filtrów, dzięki czemu zapewnia się odpowiedni przepływ powietrza do pomieszczenia.
Skontaktuj się z Działem Wsparcia Serwisowego i umów przegląd eksploatacyjny z wymianą filtrów. Możesz również zamówić filtry o zróżnicowanej skuteczności.
Nawiew powietrza
W przypadku urządzeń wyposażonych w moduł nawiewny NW należy upewnić się, że nastawa nawiewnika wirowego nie powoduje przepływu powietrza pomiędzy osobami przebywającymi w pomieszczeniu, gdyż zwiększa to ryzyko zakażenia. Analogicznie należy zweryfikować, czy nastawy nawiewników montowanych na kanałach wentylacyjnych nie powodują podobnego ryzyka.
Czujnik Co2
Czujniki ostrzegają przed niedostateczną wentylacją, szczególnie w pomieszczeniach często używanych. W czasie epidemii zalecana jest zmiana nastaw progów alarmowych na niższe, aby przewietrzanie budynku było intensywniejsze.
Sterownik T-box do automatyki Cube zapewnia możliwość wyboru sposobu reagowania urządzenia na przekroczenie progów alarmowych stężenia CO2. Czujniki detekcji CO2 do urządzeń Cube są dostępne jako wyposażenie opcjonalne.
System wentylacyjny
W wyniku „lockdownów” wiele urządzeń wentylacyjnych nie było użytkowanych nawet przez kilka miesięcy. W takich sytuacjach na elementach systemów HVAC może dochodzić do powstawania bakterii Legionelli.
Zaleca się dokładną konserwację systemów wentylacyjnych, zwłaszcza jeżeli przez dłuższy czas nie były używane. Konserwacja ma na celu usunięcie zalegających zanieczyszczeń i bakterii.
Niezależnie od konserwacji systemów HVAC zawsze należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, takich jak: dystans społeczny, dezynfekcja oraz zasłanianie ust i nosa. Te czynniki również w istotnym stopniu wpływają na zmniejszenie ryzyka zakażenia COVID-19.
Wsparcie Serwisowe
Prawidłową konserwacją urządzeń zajmuje się nasz dział Wsparcia Serwisowego. Dedykowany zespół inżynierów zajmujący się jednostkami rooftop Cube doradzi odpowiednie czynności serwisowe w celu utrzymania prawidłowych parametrów pracy urządzeń.
Przeglądy urządzeń
Proponujemy przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, w ramach których
- Kontrolujemy nastawy parametrów pracy urządzeń, w tym nastaw wentylacji.
- Wymieniamy filtry. Oferujemy atrakcyjne rabaty przy częstszej wymianie filtrów.
- Konfigurujemy czujnik detekcji gazów CO2.
- Kontrolujemy szczelność układów chłodniczych.
Posiadamy certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego F-Gaz dla przedsiębiorców.
ZDALNY MONITORING
Dostosowując się do sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19 świadczymy usługę zdalnego monitoringu on-line. Dzięki niej większość problemów rozwiązujemy bezpiecznie na odległość, bez potrzeby wzywania serwisu, ponoszenia zbędnych kosztów i narażania personelu na dodatkowe kontakty i ryzyko zakażenia.